Sportiniai šokiai

Šokti sveika

Šokio naudą vaikai pajunta labai greitai. Grojant muzikai, jie atsikrato mokykloje ar kieme sukauptos įtampos, išlieja susikaupusią nereikalingą energiją, kurią pakeičia teigiamos emocijos ir pakili nuotaika. Galima sakyti, kad šokis yra maloni kūno mankšta, kuri apima ne tik raumenis, bet ir padeda atsipalaiduoti bei pailsėti smegenims.

Svarbu ir tai, kad šokis koreguoja ir netiesų stuburą bei ydingą laikyseną, kuri būdinga vis daugiau vaikų.

Šokis – kultūros dalis

Sportiniai pramoginiai šokiai ne tik „patiesina“ vaiko stuburą ar išmoko jį elegancijos, bet kartu tai yra kultūros mokykla, vaikų dvasinio bendravimo išraiška. Šokių muzika išugdo vaiko gebėjimą šokant parodyti savo jausmus, nuotaiką, santykį su išoriniu pasauliu.

Gražiai šokti visais laikais buvo lygiai taip pat svarbu kaip gražiai dainuoti ar mandagiai elgtis. Tam, kad tuo įsitikintumėme, pakanka žvilgtelti į pramoginių šokių istoriją, siekiančią net pirmykščius laikus. Juk šokis ir kilo būtent iš paprasčiausių, primityviausių judesių – gestų, kai žmonės negalėjo tarpusavyje susikalbėti kitaip. Jis padėjo žmonėms ne tik bendrauti, bet ir išreikšti pojūčius bei mintis: pirmykščiu šokiu buvo garbinama, džiaugiamasi, liūdima, viliojama ir net buriama.

Motyvacija vaikui – varžybos

Nors norint mokytis šokti amžiaus cenzas negalioja, vis tik 6 – 10 metų vaikas yra imliausias šokio pamokoms. Šokti vaikams yra įgimta, todėl kuo anksčiau pradėsime lavinti šį talentą, tuo didesnių rezultatų galima pasiekti.

Imantis kokios nors veiklos, vaikams labai svarbi motyvacija. Sportiniai šokiai suteikia galimybę dalyvauti varžybose Lietuvoje ir užsienyje, pasirodyti įvairiuose renginiuose.

Mokydamiesi šokti, vaikai taip pat ugdo savo valią, discipliną, mokosi būti geriausiais.

Mūsų studijoje vaikai mokomi pagal pasaulinę šokių programą, kuri susideda iš šių šokių: lėtasis valsas, kvikstepas, Vienos valsas, tango, lėtasis fokstrotas, rumba, samba, ča ča, pasodoblis, džaivas.